Niemal setka nowych latarni ulicznych pojawiła się w ubiegłym roku w Żorach. Jaśniej, a co za tym idzie bezpieczniej, jest na kilkunastu ulicach oraz na terenie kąpieliska „Śmieszek".

Termin realizacji inwestycji: 07.02.2019

Całkowity koszt inwestycji: 963 090 zł


Aktualizacja – 22 kwietnia 2020 r.

We wszystkich planowanych lokalizacjach pojawiło się już nowe oświetlenie. Poniżej znajdują się nazwy ulic, przy których powstały nowe słupy oświetleniowe oraz ich ilość:

Tulipanowa – 7 szt.
Żniwna – 5 szt.
Srebrna – 7 szt.
Biesiadna – 3 szt.
Baranowicka – 6 szt.
Ogrodnicza – 17 szt.
Malinowa 10 b-d – 5 szt.
Niska – 4 szt.
Rolnicza – 15 szt.
Wileńska – 5 szt.
Bratysławska – 10 szt.
Paryska – 9 szt.
Wesoła – 3 szt.
Belgradzka – 5 szt.


Nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetleniowe LED pojawią się jeszcze w tym roku  w dzielnicach: Rogoźna, Kleszczówka, Zachód, Kleszczów, Osiny, Baranowice oraz na os. Sikorskiego. - Liczba latarni ulicznych w Żorach sukcesywnie się zwiększa. Staramy się, by nowe lampy pojawiały się w tych miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne. Zależy nam na tym, by mieszkańcy czuli się komfortowo i bezpiecznie - mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

W tym roku nowe oświetlenie zostanie wybudowane przy ulicach: Tulipanowej, Żniwnej, Srebrnej, Biesiadnej, Baranowickiej, Ogrodniczej, Malinowej 10 b-d, Niskiej, Rolniczej, Wileńskiej, Bratysławskiej, Paryskiej i Wesołej. Jaśniej będzie też na kąpielisku „Śmieszek”, gdzie pojawi się 5 słupów oświetleniowych, na których umieszczonych zostanie aż 12 specjalnych naświetlaczy LED. Na budowę oświetlenia miasto przeznaczy prawie milion złotych.

Fot. Karolina Truchel