Żorscy właściciele psów już od roku mogą zabierać swoje czworonogi do Parku Cegielnia, by tam wyszalały się na przeznaczonym dla nich wybiegu. Kolejne tego typu inwestycje, nazywane potocznie „psimi placami zabaw”, powstały na osiedlu Sikorskiego (Skwer Europejski) i na osiedlu Księcia Władysława.

Termin realizacji inwestycji: 2017-2018

Dofinansowanie: -

Wybieg dla psów to specjalnie wygrodzony teren zielony, na którym psy mogą biegać bez smyczy i bawić na przygotowanych specjalnie dla nich przeszkodach. W 2017 roku miasto w Parku Cegielnia wygrodziło dla czworonogów teren o powierzchni 1250 m2, a specjalne urządzenia zabawowe dla nich udostępniła bezpłatnie firma Dogpark.pl. Znalazły się wśród nich specjalne podesty, slalom, koło do skoków, a nawet huśtawka. Wybieg wyposażono też w tzw. „psi pakiet”, składający się z kosza, woreczków i rękawiczek służących do sprzątanie po swoim zwierzaku.

Fot. Adrian Lubszczyk

Kolejne wybiegi powstały w Skwerze Europejskim na osiedlu Sikorskiego (pow. 450 m2) oraz na osiedlu Księcia Władysława (pow. 600 m2) - nieopodal Szpitala Miejskiego, przy Al. Zjednoczonej Europy. Place są wyposażone m.in. w takie urządzenia, jak: pochylnie, składane płotki, talerzyki, przeskok, równoważnie, tyczki do slalomu czy tunel do przebiegania. Pierwszy nosi nazwę „Psikus”, a drugi „Ażorek”.

Fot. Wioleta Kurzydem