Rogoźna to jedna z dzielnic Żor, w których najszybciej przybywa mieszkańców. Powstały tam nowoczesne osiedla domków jednorodzinnych, które wciąż się rozbudowują. By ułatwić mieszkańcom dojazd do nich, jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowych dróg oraz ronda, które połączy je z ulicą Wodzisławską.

Miasto Żory podpisało umowę z firmą HLS System Sp. z o.o., która zajmie się budową nowego ronda na styku ulic Wodzisławskiej i Rolniczej. Wraz z rondem wybudowane zostaną drogi łączące ul. Wodzisławską z ul. Wileńską, które ułatwią komunikację mieszkańcom Osiedla Europejskiego i okolicznych zabudowań. – To ważna inwestycja, która przyniesie mieszkańcom Żor liczne korzyści. Dzięki niej będzie można łatwiej skręcić w kierunku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 i północnej części dzielnicy Rogoźna, a także sprawnie i bezpiecznie dojechać do licznych domów znajdujących się w południowej części tej dzielnicy. Budowa nowej drogi pozwoli też zmniejszyć ruch na ulicach Chopina, Wieniawskiego czy Drwali, co z pewnością jest dobrą informacją dla mieszkających tam osób – podkreśla Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Wzdłuż drogi powstanie także ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a jej koszt wyniesie 10 524 758,57 zł. Zakończenie prac planowane jest na 25.12.2023 r.

Fot. Opracowanie: Mariusz Machulik Pracownia graficzna 10. Piętro