Plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Baranowicach zmieni się nie do poznania! Na bezpiecznej nawierzchni zamontowane zostaną nowe i atrakcyjne urządzenia. Powstanie „letnia klasa” z drewnianymi ławkami i stołami, a także „kuchnia błotna”, która z pewnością zachwyci młodszych uczniów i wychowanków przedszkola.

Dzięki inicjatywie Katarzyny Stolarek, która zgłosiła projekt pn. „Strefa mocy – aktywne dziecko” – rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach do Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2023, już wkrótce najmłodsi mieszkańcy dzielnicy Baranowice będą mogli bawić się na odnowionym placu zabaw ze strefą trampolin oraz na boisku z bramkami i tablicami do koszykówki.

Na terenie placu zabaw pojawią się także nowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zagospodarowany zostanie również teren zielony w sąsiedztwie placu zabaw, na którym pojawią się rośliny ozdobne, krzewy i rabaty.

Wykonawcą tej inwestycji jest żorska firma HLS System Sp. z o.o., a jej koszt wyniesie 1 273 365,00 zł. Zakończenie prac planowane jest na 23.12.2023 r.