Pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny z trybunami, które pomieszczą ponad 500 kibiców powstanie w Żorach. Inwestycja pomoże w rozwoju sportowych talentów z naszego miasta i całego regionu.

Okres realizacji projektu: 2018-2019

Dofinansowanie: 3 500 000,00 zł

Stadion lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej nr 13 na os. Pawlikowskiego w Żorach będzie bazą treningową dla lekkoatletów z całego regionu. Inwestycja umożliwi także organizowanie zawodów rangi mistrzowskiej.

Przy SP 13 powstanie pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Obiekt wyposażony będzie w bieżnię okrężną o długości 400 m (6 torów okrężnych i 8 torów prostych), rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznię wzwyż, jednościeżkową skocznię o tyczce, dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwa rozbiegi do rzutu oszczepem, rzutnię do pchnięcia kulą oraz do rzutu dyskiem i młotem. Powstanie też część rozgrzewkowa, w skład której wejdą: bieżnia o długości 60 m wraz ze skocznią w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz przylegające tereny, w tym treningowe boisko piłkarskie i tereny zielone.

Na trybunach stadionu będzie mogło zasiąść 511 kibiców. Znajdą się tam również stanowiska dla sędziów oraz komentatora.

Dofinansowanie na realizację inwestycji zostało przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Fot. AMIBUD Cezary Ilnicki