Niemal setka nowych latarni ulicznych pojawi się jeszcze w tym roku w Żorach. Jaśniej, a co za tym idzie bezpieczniej będzie na kilkunastu ulicach oraz na terenie kąpieliska „Śmieszek”.

Nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetleniowe LED pojawią się jeszcze w tym roku  w dzielnicach: Rogoźna, Kleszczówka, Zachód, Kleszczów, Osiny, Baranowice oraz na os. Sikorskiego. - Liczba latarni ulicznych w Żorach sukcesywnie się zwiększa. Staramy się, by nowe lampy pojawiały się w tych miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne. Zależy nam na tym, by mieszkańcy czuli się komfortowo i bezpiecznie - mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

W tym roku nowe oświetlenie zostanie wybudowane przy ulicach: Tulipanowej, Żniwnej, Srebrnej, Biesiadnej, Baranowickiej, Ogrodniczej, Malinowej 10 b-d, Niskiej, Rolniczej, Wileńskiej, Bratysławskiej, Paryskiej i Wesołej. Jaśniej będzie też na kąpielisku „Śmieszek”, gdzie pojawi się 5 słupów oświetleniowych, na których umieszczonych zostanie aż 12 specjalnych naświetlaczy LED. Na budowę oświetlenia miasto przeznaczy prawie milion złotych.

Fot. pixabay.com