Duże centrum handlowo-rozrywkowe – Galeria Wiślanka powstaje przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 81 z ulicą Pszczyńską. Obiekt zaoferuje na powierzchni blisko 20 tys. m2 około 80 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych najpopularniejszych marek.


Aktualizacja – 10 lipca 2020 r.

Po gwiazdkowe prezenty wybierzemy się do nowej Galerii Wiślanka! Pod koniec tego roku planowane jest bowiem wielkie otwarcie nowoczesnej galerii handlowej, której bogata oferta z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców Żor i okolic.

Centrum handlowo-rozrywkowe powstaje przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 81 z ulicą Pszczyńską. W Wiślance swoje sklepy otworzy wiele znanych odzieżowych marek, między innymi: Mohito, Reserved, Cropp, House, Diverse, Orsay, Greenpoint, 4F, Quiosque, Bytom, Vistula, Wólczanka, a także lubiane przez dzieci i ich rodziców Pepco i Smyk. W ofercie handlowej nie zabraknie miejsca dla popularnych wśród kobiet marek: Esotiq, Triumph oraz Gatta. W artykuły wyposażenia domu zaopatrzymy się w sklepie RTV Euro AGD oraz home&you. Fanów książek i muzyki z pewnością ucieszy fakt, że w galerii znajdzie się również salon Empik. Ponadto w obiekcie zrobimy zakupy m.in. w salonach Rossmann, Vision Express oraz CCC, a także w najnowszym koncepcie handlowym sieci Lidl.

Po zakupowym szaleństwie, chwili relaksu zaznamy w lodziarni Lodomania, gdzie serwowane będą najlepszej jakości lody, gofry, desery oraz kawa i inne napoje. Łącznie galeria zaoferuje klientom aż 80 punktów handlowych i usługowych, a rozrywki dostarczy wielosalowe kino Helios.

W Galerii Wiślanka znajdzie zatrudnienie ponad 500 osób w obiektach zróżnicowanych branż. Do dyspozycji oddany zostanie parking na ponad 600 miejsc postojowych. Ze względu na bezpieczeństwo klientów i najemców obiekt zostanie przystosowany do funkcjonowania w nowym reżimie sanitarnym.


Termin realizacji inwestycji:  IV kwartał 2020 r.

Nowoczesny kompleks handlowy to inwestycja spółki BŁYSK Investment Group, która chce otworzyć centrum w IV kwartale 2019 roku.

Galeria Wiślanka będzie pierwszym nowoczesnym obiektem handlowym w Żorach. Obiekt uzyskał właśnie  pozwolenie na budowę. Wkrótce rozpocznie się przetarg na wybór generalnego wykonawcy projektu. – Jestem przekonana, że Galeria Wiślanka sprosta oczekiwaniom mieszkańców Żor i okolic oraz zapewni im nowoczesną przestrzeń handlowo-usługową z atrakcyjnymi markami. Dzięki doskonałej lokalizacji oraz szerokiej ofercie rekreacyjno-rozrywkowej, centrum stanie się miejscem lokalnej aktywności. Już wkrótce ruszymy z budową naszej inwestycji – podkreśla Teresa Jonas, Prezes Zarządu Spółki Błysk.

Na blisko 20 tys. mkw. powierzchni najmu znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych, w tym Helios – jedyne w mieście wielosalowe kino oraz najnowszy koncept sieci Lidl. Do dyspozycji klientów będzie ponad 600 miejsc parkingowych, zlokalizowanych na podziemnym i naziemnym parkingu.

Dzięki lokalizacji Galerii zaraz przy skrzyżowaniu najważniejszych dróg szybkiego ruchu w regionie (drogi krajowej nr 81 z drogą wojewódzką 935 stanowiącej część obwodnicy Żor dochodzącej do autostrady A1), centrum jako jedyne w mieście (najbliższe zlokalizowane w odległości 60 km) posiada catchment dochodzący do 750 tys. mieszkańców w zasięgu 30 min. dojazdu.

– Projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony najemców ze względu na swój potencjał i brak konkurencji w bezpośredniej okolicy. Będzie to pierwsza nowej generacji galeria handlowa w mieście, przyjazna rodzinom i sprzyjająca spędzaniu tu wolnego czasu, również w dni niehandlowe – mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Zarządu Mallson Polska. – Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami zainteresowanymi najmem powierzchni w Galerii Wiślanka – dodaje.

Koncepcję architektoniczną opracowało Studio Projektowe Krzysztof Cienciała z Cieszyna. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Galerii Wiślanka odpowiada firma Mallson Polska.

Fot. źródło: Mallson Polska

Fot. Karolina Truchel